Ladislav Hojný - Jó, ty paměti...

Ladislav Hojný – Jó, ty paměti… – malíř, ilustrátor, grafik a typograf Ladislav Hojný vytvořil kolekci vizuálních ponorů do svých vzpomínek, myšlenek, zážitků.

Slavnostní zahájení výstavy Ladislava Hojného se uskuteční 4. 9. 2024 v 17hodin v Polabském muzeu Poděbrady.

Ladislav Hojný vystudoval v letech 1963 – 1969 užitou a propagační grafiku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením profesorů Josefa Nováka a Antonína Strnadela. V letech 1969 – 1989 působil jako grafik v redakci časopisu Ahoj na sobotu, poté pracoval v různých periodikách a od roku 1993 do roku 2004 byl grafikem v redakci časopisu Ministerstva vnitra ČR Veřejná správa a současně kreslil drobné satirické kresby pro českou mutaci pánského časopisu Playboy. Získal zvláštní cenu v soutěži ČSN za grafickou úpravu časopisů, byl odměněn za ilustrace, za grafické listy (k 100. výročí ND), publikován v knížce Současná česká typografie. Od roku 2003 kreslí a píše Výlety do malých a nejmenších obcí Středočeského kraje, jimiž dokumentuje mizející venkov.